Pieteikšanās procedūra

Lūdzu, pārbaudiet, vai jūsu jautājums nav publicēts šajā mājaslapā.

Ja Jūs nevarat atrast atbildi šeit, lūdzu, iesniedziet Jūsu jautājumu latviešu valodā pa e-pastu: information@eni-cbc.eu.

    1. Vai budžeta institūcijai, kas darbojas kā atbalsta saņēmējs (pieteicējs) kopā ar pieteikumu ir jāiesūta tā pēdējie gada pārskati?
    • Vadlīnijās norādīts (sadaļa 2.3.3, tabula 13: punkti 8 un 9), ka galvenajam atbalsta saņēmējam un atbalsta saņēmējiem ir jāiesniedz pēdējie gada pārskati (ieņēmumu un izdevumu pārskati un bilance vai ekvivalents saskaņā ar nacionālo likumdošanu). Izņēmumi: šis pienākums neattiecas uz starptautiskām organizācijām, valsts, reģionālās un vietējās varas iestādēm un publisko tiesību subjektiem, kuri saņem  finansējumu no valsts budžeta (budžeta iestādes).
    1. Vai pieteicējiem ir jāiesniedz papildus dokumenti, lai pierādītu viņu kapacitāti līdzfinansēt projektu (piem. Domes lēmums)?
    • Nē.
    1. Vai pieteicējiem ir jāiesniedz papildus dokumenti, lai pierādītu projektā ieplānoto pakalpojumu, preču, aprīkojuma un infrastruktūras cenas?
    • Nē.
    1. Vai tehnisko dokumentāciju un citus tehniskos dokumentus ir jātulko uz angļu valodu?
    • Nē. Vadlīnijas, sadaļa 3.3: Pieteikuma dokumentiem ir jābūt iesniegtiem angļu valodā. 13. tabulā norādītie dokumenti (punkti: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13) var tikt iesūtīti latviešu, lietuviešu, krievu vai baltkrievu valodā.
    1. Vai mums ir jāpievieno komerciālie piedāvājumi, lai pamatotu cenas, kas norādītas PPF budžetā?
    • Nē.
    1. Cik detalizētai ir jābūt informācijai par aprīkojumu?
    • Informācijai jāaptver šādi aspekti: 1) aprīkojuma atrašanās vieta un īpašumtiesības; 2) detalizētais aprīkojuma un tā tehnisko parametru apraksts un izmantošanas veids; 3) situācijas sociālekonomiskā analīze, kas pamato aprīkojuma nepieciešamību; 4) plānotie rezultāti un to kvantifikācija (t.i. kapacitātes palielinājums, pakalpojumu skaita palielinājums, %) un ietekme uz mērķa grupām; 5) investīcijas aktivitātes finansēšanas plāns (aprīkošanas fāzes un maksājumi).
    1. Kādi noteikumi regulē partnerību starp organizācijām (atbalsta saņēmējiem)?
    • Atbalsta saņēmēji paraksta partnerības paziņojumus (sadaļa 2.3.3, tabula 13, rindiņa 4). Ja projekts tiks apstiprināts finansējuma saņemšanai, būs jāparaksta partnerības līgums.
    1. Prioritāte 1.1. Vai ir pieejams mazaizsargāto sociālo grupu saraksts?
    • Saraksts nav izsmeļošs. Lūdzu, izlasiet Vadlīnijas (10. lpp. – indikatīvais saraksts) un pamatojiet pieteikumā, kāpēc/ka Jūsu mērķa grupa var tikt uzskatīta par mazaizsargāto sociālo grupu.
    1. Vai zem prioritātes 2.1 tikai tās iestādes, kas darbojas vides un drošības jomās, var piedalīties kopīgo problēmu risināšanā?
    • Atcerieties par vārdu savienojumu “kopīgās problēmas”. Iespējamo atbalsta saņēmēju un aktivitāšu saraksts nenorobežojas ar vidi un drošību.
    1. Kad var plānot projekta sākumu?
    • Ņemot vērā visas procedūras, provizoriski projekti varētu sākties 2020. gada beigās.
    1. Kāds ir projekta maksimālais ilgums?
    • 24 mēneši.
    1. Vai ir nepieciešams izcelsmes vietas sertifikāts aprīkojuma iegādei zem 100 000 eiro?
    • Nē, ja līguma summa nepārsniedz 100 000 eiro.
    1. Vai visai tehniskajai dokumentācijai plānotājiem infrastruktūras darbiem ir jābūt iesniegtai kopā ar PPF?
    • Jā.
    1. Vai tehniskos dokumentus drīkst iesniegt valsts valodā?
    • Jā.
    1. Vai pieteikumu iesniedzēji var saņemt no ATS 1. un 2. projektu pieteikumu konkursa ietvaros iesniegto tehnisko dokumentāciju?
    • Ja tehniskā dokumentācija, kas tika iesniegta kopā ar pieteikumu iepriekšējam konkursam, tiks iesniegta atkārtoti trešā konkursa ietvaros, lūdzam iepriekš sazināties ar ATS, lai saņemtu nepieciešamo tehnisko dokumentāciju.

       16. Vai ierobežojums attiecībā uz mērķa grupām “jaunieši“ un “pirmspensijas vecuma cilvēki” attiecas uz visām prioritātēm trešā projektu pieteikumu konkursa ietvaros?

  • Nē. Šis ierobežojums attiecas tikai uz 1.2. prioritāti. Sakarā ar to ka pirmā un otrā konkursa ietvaros atbalstīti pieteikumi paredz Programmas rezultatīvā rādītāja "Cilvēku skaits Programmas darbības teritorijā, kas ir saņēmuši atbalstu, lai attīstītu savas darbā iekārtošanās un uzņēmējdarbības spējas" sasniegšanu attiecībā uz mērķa grupu "jaunieši" un "pirmspensijas vecuma cilvēki", lai saņemtu finansējumu trešā konkursa ietvaros pieteicējiem ieteicams fokusēties uz citām iedzīvotāju mērķa grupām: "citi" iedzīvotāji, kā norādīts Vadlīniju 2.1.1. sadaļas mazaizsargāto grupu aprakstā.

       17. Kāda ir Programmas "infrastruktūras komponentes" definīcija?

  • Infrastruktūras komponente ietver ne tikai būvdarbus un pakalpojumus, kas saistīti ar rekonstrukciju, renovāciju, infrastruktūras ierīkošanu un to uzraudzību, bet arī aprīkojumu, kas nepieciešams šī objekta pienācīgai  funkcionēšanai (piem., slimnīcas telpu atjaunošana un medicīnas iekārtu uzstādīšana). Iekārtas un mēbeles, kas nav specializētas, un drīzāk tiks izmantotas administratīviem mērķiem (piem., galdi, krēsli, plaukti), var tikt uzskaitītas atsevišķi.

       18. Vai trešā konkursa 1.2. prioritātē kā mērķa grupa var būt tikai "pirmspensijas vecuma cilvēki"? 

  • Nē, dotācijas pieteikuma formā ir arī iespēja izvēlēties "citas" iedzīvotāju grupas (piem., tādas noteiktas cilvēku grupas, kurām ir grūtības darbā iekārtošanās jomā).